YÜKLENİYOR...

Hizmetler / Taşıma Şartlarımız

Taşıma Şartlarımız

 

 

Neleri taşıyoruz, neleri taşımıyoruz?

* Her türlü ticari emtia, Paket, valiz, koli, torba, sandık, çuval, Araç, Makine, Balya vb. ürünler.

* Sağlam orijinal ambalajında sıvılar,

* Vanaları sökülmüş boş gaz tüpleri,

* Uygun ambalajda ilaç ve benzeri türden malzemeler, (afyon, morfin, kokain ve benzeri uyuşturucular gibi taşınması kanunen yasaklanmış olanlar hariç.)

* Oto yedek parça, kafes veya sandık içinde kaporta ve araç aksamı,

* Çivi, vida, zincir (çuval veya torba içinde) 

* Teneke, karton ve plastik ambalaj içinde sıvı ve katı mutfak yağları, sanayi yağları, arap sabunu ve deterjan, gibi her türlü kargonuzu taşıyoruz.

 

Özel şartlarda neleri taşıyoruz :

* Seramik, porselen, vitray, cam ve camdan yapılmış eşyalar, ayna, mermerden yapılmış eşyalar, tutkal, arapsabunu, peynir, turşu, salça, sandalye, koltuk, açılıp kapanan masa, ev eşyaları ve bunların parçaları, avize, oto camları, ampul, abajur.

* Yanıcı, yakıcı, patlayıcı, zehirleyici ve fena kokulu olmayan sıvı maddeler, sağlam(plastik, çelik, alüminyum) bidon veya kaplarda taşınabilir. Yangın söndürme cihazı ambalajında taşınabilir.

* Vida, zincir, somun, çivi, kelepçe gibi metalden yapılmış malzemeler, sağlam sandık  çuval veya torba içinde taşınabilir.

* Sağlam sandık veya kafes içine konmuş, çemberle bağlanmış kaporta, direksiyon mili, aks, kepçe kazması, sondaj malzemesi, drenaj borusu, dikenli tel, inşaat makine parçası, motor, diferansiyel, şanzıman ve parçakalır, hidrolik pompa, sanayi vanası, inşaat asansörü, kelepçeler matbaa giyotini, kalın plastik ambalajlara konmuş, fotoğraf stüdyoları için hazırlanmış sıvı (solüsyonlar) ve benzeri tıbbi malzemeler, içindeki sıvı tamamen boşaltılmış ve sağlam ambalaj içine konmuş akü, rulo haline getirilmiş ve bağlanmış ambalajı sağlam halı ve kumaş, basılı evrak ve kitap, film kasetleri, ses kasetleri, metal film makaraları taşınabilir.

 

Neleri taşımıyoruz :

* 5584 Sayılı Posta Kanunu ve sair mevzuat kapsamında posta tekeline giren her türlü gönderi (mektup vb.),

* Taşınması yasalarca men edilmiş her türlü kargo,

* Para, çek ve senet ile her türlü ziynet eşyası,

* Her türlü patlayıcı, yanıcı, yakıcı, zehirleyici, fena kokulu kargolar ayrıca dolu ve boş gaz tüpleri,

* Kısa sürede bozulabilecek; et, tavuk, balık, bağırsak, ham deri, mutfak yağları ve yumurta, sıvı deterjan, makine yağları, plastik veya yağlı boyalar,

* Yukarıda sayılan kargoların dışında; ambalajından dolayı delinme, parçalanma, dağılma, kırılma sonucunda kendine veya diğer kargolara zarar verme ihtimali yüksek olan kargolar,